Praca tymczasowa ma przyszłość- Małgorzata Nurzyńska Prezes Agencji Pracy Tradma Sp. z o.o.

W 2004 roku została przyjęta ustawa regulująca rodzaj zatrudnienia nazywany PRACĄ TYMCZASOWĄ. Z rozwiązania tego korzysta rocznie w Polsce kilkanaście tysięcy firm, ale jest to niewiele w porównaniu z innymi krajami.

Istnieje wskaźnik, który mierzy udział pracowników tymczasowych w ramach wszystkich zatrudnionych w gospodarce. W przypadku Polski to jest niecały 1 proc. W krajach Europy Zachodniej wskaźnik ten jest wyższy. W Wlk. Brytania wskaźnik ten wynosi prawie 5 proc.

Powyższy wskaźnik wskazuje, że Agencje zatrudnienia w naszym kraju nie są jeszcze do końca dobrze wykorzystane. Polska w tym obszarze jest jeszcze na absolutnym początku drogi, chodź liczby pokazują, że rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Doświadczenia krajów zachodnich są dowodem na to, że praca tymczasowa może pomóc w dynamicznym rozwoju gospodarki. Wśród pracowników tymczasowych poszukiwanych przez agencje zatrudnienia są nie tylko pracownicy fizyczni, ale też pracownicy z sektora usług, księgowości czy IT.
45 procent pracowników tymczasowych to osoby do 26 roku życia.
O tym i o wielu innych zagadnieniach wypowiadała się Małgorzata Nurzyńska Prezes Agencji Pracy Tradma Sp. z o.o. w wywiadzie, który ukazał się w tygodniku Nowy Tydzień. Życzę owocnej lektury.

Praca tymczasowa ma przyszłość- Małgorzata Nurzyńska